Kim jesteśmy

frustrated studentNasza szkoła powstała jako wynik wieloletnich poszukiwań metody i podejścia do nauki , które pozwoliłoby na szybkie, skuteczne i w miarę „bezbolesne" przyswajanie języków obcych. Nasz umysł w miarę jak dorastamy wytwarza blokady na dźwięki i grupy dźwięków, które nie towarzyszą nam każdego dnia. Przyzwyczajamy się nie tylko do dźwięków, które słyszymy ale także do składni zdania i zasad gramatycznych nawet jeśli nie jesteśmy ich świadomi. Wszyscy wiemy, że im jesteśmy starsi tym trudniej przychodzi nam nauka nowych rzeczy, a dotyczy to w szczególności języków obcych. Szukając sposobu jak przełamać te bariery postanowiliśmy przyjrzeć się istotom ich pozbawionym - dzieciom.

child's drawingDzieci poznają świat obserwując otoczenie i powtarzając za dorosłymi uczą się jak posługiwać się językiem. A my każdego dnia dostarczamy im kontekstu - sytuacji dzięki czemu nie rozumiejąc słów rozumieją czego od nich oczekujemy i powoli uczą się od nas kodu jakim jest język. Był tylko jeden problem: Jak przedstawić jasny i klarowny kontekst w sali szkolnej czy konferencyjnej. W tym pomogły nam pomysły pewnej amerykańskiej nauczycielki żyjącej w małym miasteczku w stanie Colorado na początku dwudziestu wieku. Otóż uczyła ona angielskiego indiańskie dzieci. Nie znając ich języka zaczęła tworzyć rysunki na których przedstawiała różne przedmioty i sytuacje dostarczając tego tak potrzebnego do nauki kontekstu. Niestety jej pomysły nie upowszechniły się gdyż niewielu nauczycieli języka jest do tego utalentowanymi rysownikami. My jednak postanowiliśmy do naszych obserwacji i jej pomysłów dodać pewne techniczne możliwości jakie daje nam XXI wiek i stworzyliśmy metodę iSPEAK©.

surprised bunnyPozostało jedynie ułożyć program nauczania dopasowany do metody i znaleźć pierwsze "króliki" doświadczalne. No i co się okazało? Okazało się, że "króliki" szybko i skutecznie zaczęły posługiwać się językiem angielskim. W sposób naturalny przyswoiły słownictwo i zasady posługiwania się nim bez użycia języka polskiego w procesie nauki! Postanowiliśmy więc zaoferować naszą metodę szerszemu gronu odbiorców i tak oto powstało iSchool English Language Centre.